PL EN DE CZ

interklasa.gif

pierwiastek.png

mlody_technik.jpeg

pajacyk.gif

ztu_zwykle.jpeg

szkola_bez_przemocy.gif

naj_wygr_m.jpeg

5porcjiwarzyw.png

mam_6_lat_m.jpeg

kuratorium_baner.jpeg

malaria.jpeg

Zaangażowani mali plastycy

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie już po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanej co roku przez Szkołę Podstawową w Uciechowicach. Po raz drugi też, z wystawy wróciliśmy z osiągnięciami. Otóż szopka wykonana, pod moim kierunkiem, przez grupę zaangażowanych plastyków z klasy 4b (Karolina Śliwińska, Dominika Grek, Tomasz Grela i Michał Hoffmann), zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Praca Gabrieli Łaciok z klasy 1b Publicznego Gimnazjum uplasowała się na miejscu III, natomiast Ania Gębuś z kl.4a, za swoje bożonarodzeniowe dzieło oraz Paulina Szincel z kl.6b, która przygotowała szopkę z mamą, otrzymały wyróżnienie. Pracę konkursową przygotowała również Paulina Rzeźnik z kl.1b naszego gimnazjum.

Wszystkie szopki były wykonane regulaminowo. Każda z nich zawierała elementy tradycyjne, ale też w każdej indywidualnie ukryta została magia i moc, które niesie z sobą Boże Narodzenie.

To miłe, że nowy rok rozpoczął się dla naszej szkoły od dobrych wiadomości. Milsze jest natomiast to, że uczniowie tak chętnie podejmują się twórczych działań, nie tylko w celu zdobycia nagrody, ale przede wszystkim w celu krzewienia tradycji i kultury. Zaangażowanie w pracę oraz pomysłowość naszych młodych plastyków, oraz to, że potrafią tworzeniu poświęcić tyle pozalekcyjnego czasu, zachwyca i wciąż zadziwia.

Nazwiska uczniów wyżej wymienionych pojawiały się już nie raz w artykułach naszej lokalnej prasy, z powodu ich osiągnięć plastycznych. Mam więc cichą, lecz niekrytą nadzieję, że ich zapał w pracę artystyczną nie zgaśnie, a mój zachwyt natomiast z ich energii i kreatywności będzie stale podsycany. Nic bowiem większej satysfakcji nie daje nauczycielowi niż widok dzieci twórczo zapracowanych, wierzących w sens swoich działań i przy tym bardzo radosnych.

                Z serca dziękuję rodzicom tych uczniów, którzy swoją postawą nie tylko wspierają działania szkoły w zakresie rozwoju zainteresowań i talentów, ale dają swym pociechom dobry przykład, że „nauka i praca, w życiu się opłaca”.

0511.jpeg

Elżbieta Olejnik

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
firm  bip  ok  test  f  a  str  chroniona  s  katalog
Święto Niepodległości 2012IMG_3435_1.jpeg
Zobacz wszystkie filmy